افتخارآفرینان سلام یوسف آباد درالمپیاد کشوری

افتخارآفرینان سلام یوسف آباد درالمپیاد کشوری

زمان مورد نیاز برای مطالعه ۱ دقیقه

المپیاد بزرگ‌ترین مسابقه بین‌المللی بین دانش‌آموزان است. این مسابقه به دانش‌آموزها کمک می‌کند تا علاوه بر افزایش سطح علمی و کسب جایزه‌های مختلف ...

تاریخ انتشار : 30 / 08 / 1402

توضیحات

اگر به یکی از درس‌هایتان علاقه بیشتری دارید و نمره‌های خوبی در آن کسب می‌کنید، لازم نیست برای عمیق‌تر شدن در آن، حتماً تا کنکور صبر کنید؛ می‌توانید از میان‌بری به نام المپیاد دانش آموزی استفاده کنید. المپیاد بزرگ‌ترین مسابقه بین‌المللی بین دانش‌آموزان است. این مسابقه به دانش‌آموزها کمک می‌کند تا علاوه بر افزایش سطح علمی و کسب جایزه‌های مختلف، مسیر کنکور و آینده‌شان را هموار کنند.

المپیاد دانش آموزی چیست؟

خب، در قدم اول باید ببینیم المپیاد دانش‌آموزی چه‌جور مسابقه‌ای است و چه ویژگی‌هایی دارد. المپیاد دانش‌آموزی بزرگ‌ترین و مهم‌ترین مسابقه‌ی علمی بین دانش‌آموزان دبیرستانی سرتاسر جهان است. هر سال دانش‌ آموزان زیر ۱۸ سال از سر تا سر دنیا در این مسابقه بزرگ شرکت می‌ کنند تا سطح علمی‌ شان را در رشته انتخابی محک بزنند. هدف برگزاری این رقابت، کمک به افزایش سطح علمی نوجوانان در کشورهای سرتاسر جهان است.

رشته های المپیاد دانش آموزی

المپیادهای علمی کشور در حال حاضر در ۱۱ رشته برگزار می‌ شوند و اگر به یکی از انواع المپیاد دانش آموزی علاقه دارید، همین الان ذهنتان را برای شرکت در آزمون قوی و اسم‌ و رسم‌دار و حیاتی المپیاد دانش‌ آموزی گرم کنید.
اگر دوست دارید به طور دقیق‌تر با این رشته‌ها آشنا شوید از طریق لینک زیر به مقاله مربوطه مراجعه کنید.

مراحل برگزاری المپیاد دانش آموزی به چه صورت است؟

مراحل انتخاب المپیاد در ایران، مثل مراحل انتخاب بازیکن برای تیم ملی فوتبال است. اول استعدادها شناسایی و تست می‌شوند، بعد از الک رد می‌شوند و به تیم‌های پایه می‌رسند، بعد از گذشتن از یک الک ریزتر به لیگ برتر می‌رسید و وارد دوره تابستانی می‌شوید. غول مرحله آخر هم بازی‌های ملی است که می‌تواند سکوی پرتاب شما باشد؛ پرتابی انقدر بلند که یک‌دفعه از روی کنکور با آن ارتفاع عظیم بپرید و به دانشگاه برسید. المپیادها در ۵ مرحله برگزار می‌شوند.

واما افتخارآفرینان ما…

فرزندان سلام یوسف آباد در آخرین دوره مسابقات المپیاد دانش آموزی در سال تحصیلی 1403-1402 خوش درخشیدن و موفق به کسب مدال‌های ارزشمند در سطح مسابقات کشوری شدند.

سید محمود کمانه: کسب مدال طلا در رشته المپیاد ادبی
محمدجواد اسلام پور: کسب مدال نقره در رشته المپیاد فیزیک
محمد خورشا: کسب مدال برنز در رشته المپیاد سلول‌ های بنیادی و پزشکی

این افتخار بزرگ را به دانش‌آموزان تلاشگر، خانواده گرامی آن‌ها و خانواده بزرگ سلام یوسف آباد تبریک عرض می‌‌کنیم.

سخن پایانی

در آخر اینکه آزمون المپیاد دانش‌آموزی مسیری است که شما را همزمان به چند مقصد مهم می‌رساند؛ سطح علمی‌تان بالا می‌رود؛ در مسابقات جهانی اعتبار کسب می‌کنید؛ جوایز مختلف نقدی و غیرنقدی می‌گیرد و مهم‌تر از همه سد کنکور را دور می‌زنید. پس اگر به رشته‌های المپیاد علاقه دارید، وقت را تلف نکنید و همین الان شروع کنید.

مقالات مرتبط

المپیاد دبیرستان چیست؟صفر تا صد المپیادهای دانش‌آموزی

در جهانی که دانش و مهارت‌های علمی نقش کلیدی در موفقیت‌های آینده دارند، المپیادهای دانش‌آموزی نه تنها به معنای یک رقابت علمی هستند، بلکه فرصتی برای کشف استعدادها و تحقق رویاهای جوانان مشتاق علم هستند. در این میان، المپیاد دبیرستانی به‌عنوان یکی از مهم‌ترین رویدادهای علمی برای دانش‌آموزان، بستری است که در آن جوانان نه […]
29 / 11 / 1402

چگونه انگیزه درس خواندن بگیریم؟

آیا شما هم گاهی اوقات حوصله و انگیزه‌ برای درس خواندن ندارید؟ مثلا می‌گویید ” الان حسش نیست” و یا حاضری هر کاری جز اینکه درس بخوانید، انجام دهید؟ گاهی نیز، کوهی از پروژه‌ها و برنامه درسی روی هم تلنبار می‌شوند و با این‌حال هیچ میل و کششی به انجام دادن آن ندارید. خب شما […]
24 / 11 / 1402

دهمین جشنواره ورزشی مجموعه مدارس سلام

دهمین دوره این مسابقات با حضور پرشور و افتخارآفرینی دانش‌آموزان سلام یوسف آباد در رشته‌های مختلف برگزار شد.
17 / 11 / 1402